17 Ağustos 2011 Çarşamba

2011-2012 SEZONU BAŞLARKEN


Daha önceki transfer haberleri sonrası yazdığım yazılardan birkaç tanesini okuyunca ben trasnfer yorumu yapmasam daha iyi olur demiştim. Hakikaten çok faydalı olacağını düşündüğümüz oyuncular neredeyse hiç görünmeden gitti. Mesela Prekazi-Tanju Hagi-Şükür’den sonra Misi-Baros birlikteliği efsane olabilir demişim ama geçen yıl ikisini de göremedik. Veya Ufuk Ceylan, Emre Çolak, Caner hakkında yaptığım yorumları okuyunca yuh dedim. Pozitif bakış da bir yere kadar. Mesela arda başarısız olacak tıpış tıpış Fener’e gidecek diyorum. Bu kez de yanılırım adam Madrid efsanesi olur.
Acımasızca yönetimi ve hocayı eleştirdiler transferler gecikmiş de böyle olmazmış. Alın size Muslera. 10 yıl kalemizi koruyacak kaleciyi transfer ettik. Savunmaya takviye isteyenler buyrun Eboue ve Ujfalusi. Sağ kanat isteyene Keita. Pino,M.Batdal ve Stancu’dan bıkanlar için Elmander. M.Sarp ve Barış yüzünden kanser olanlara Selçuk-Melo. Engin Baytar da geliyor. Yekta ile Kazım bu yıl başka oynayacak. Baros iyileşti ve çok formda. Daha disiplinli. Kulübede Şaş ve Tafo var. Yaşayan efsaneler.

Ama eleştirmemiz lazım. Başlayalım.
Santraforsuz kaldığımız dönemde bile santrafor oynamamış (Arda bile en uçta oynamıştı) sol açık oynaması da mümkün görünmeyen 4-3-3 ün ileri üçlüsünde yalnızca sağ önde oynayabilecek ama fantastik bir oyuncu Keita. Sabri ve Kazım'ın bölgesine Eboue-Keita hamlesi sol tarafta Arda'nın gidişi sonucu oluşan boşluk biraz düşündürücü. En azından bu yıl Avrupa'da olmadığımız için bir şekilde içler dışlar çarpımı yapılabilir. Bununla birlikte gelecek sezon için daha iyi bir planlama şart tabi. Sonunda CL var.
Sistem üzerine konuşmak için erken ama 4-4-2 denilmişti. Sonra 4-1-4-1. Şimdi 4-2-3-1. Bunlar değersiz. Önemli olan savaşan koşan takım olmak. Ya da sadece takım olabilmek. Hoca başaracak. Buna yürekten inanıyorum. Arda’nın gidişi zamansız oldu fakat transfer politikası da değişmemiş görünüyor. Keita yerine solda oynayacak bir oyuncu (Engin Baytar bu yüzden alınmış olabilir) ihtiyacımız vardı. Baros gidici. Yerine Drogba veya Forlan gelse ne güzel olur. Ya da Adebayor duyumu var. Zamanla yeni Galatasaray’ı daha iyi anlayacağız. Tribünde yeniden Keita tezahuratları yankılanacak bence yılın en iyi transferleri 1.Melo 2.Selçuk 3.Muslera

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts with Thumbnails